Jak zapewnić kotu dobre warunki w mieszkaniu?

Obecnie większość właścicieli kotów rezygnuje z wypuszczania ich na zewnątrz, by zapewnić zwierzętom bezpieczeństwo. To jednak wiąże się z koniecznością trzymania ich w mieszkaniu niemal przez cały czas. Jak sprawić, by nawet najdzikszy kot czuł się dobrze w zamknięciu?

Naturalny instynkt

By kot czuł się w mieszkaniu jak najlepiej należy zapewnić mu przede wszystkim miejsce do spania i odpoczynku. W tym celu bardzo dobrze sprawdzają się zarówno gotowe „domki” jak i transportery. Istotne jest, by kot wiedział, że w danym miejscu nic mu nie grozi – jeśli się tam schroni, nie można go wyciągać na siłę. Oprócz podstawowych rzeczy istotny jest również drapak. Jeśli nawet na początku wydaje się, że ten gadżet jest niepotrzebny, to jednak należy pamiętać, iż kot w naturalnym środowisku właśnie poprzez drapanie oznacza swoje terytorium.

Jak wybierać drapaki dla kota?

Obecnie istnieje wiele rodzajów kocich drapaków, mogą być one wykonane na przykład z:

  • włókna sizalowego
  • papieru
  • miękkiej tkaniny

Niektóre z tego rodzaju przedmiotów są bardzo rozbudowane – oprócz samego miejsca do drapania posiadają także „domek”, gdzie kot może spać oraz niższe i wyższe poziomy. Rozbudowane formy są najlepsze w przypadku, gdy posiada się kilka kotów – wtedy można mieć pewność, że zajmą się zabawą i nie będą tak bardzo tęsknić za wolnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.