Obroża dla psa – czym się sugerować przy jej wyborze

Spacery dla psa to konieczność. W ich trakcie może on przede wszystkim zaspokoić swoje potrzeby fizjologiczne, ale także integrować się ze światem zewnętrznym, co jest niezwykle korzystne dla zdrowia psychicznego psa i jego socjalizacji. Jednak aby codzienne spacery były bezpieczne dla psa, powinien być on wyprowadzany na smyczy przymocowanej do wygodnej obroży. Tylko w ten sposób właściciel może uchronić swojego pupila przed nieoczekiwanymi niebezpiecznymi sytuacjami, które mogą się przydarzyć podczas spacerów.

Komfortowa i bezpieczna obroża dla psa musi przede wszystkim posiadać solidne zapięcie, które będzie nawet w ekstremalnych sytuacjach pozostanie nienaruszone. Nie bez znaczenia jest właściwe dopasowanie wielkości obroży do obwodu szyi psa. Zbyt luźno zapięta nie daje gwarancji, że pies nieoczekiwanie nie wysunie z niej głowy.

Niezwykle istotnym aspektem wygodnej obroży dla psa jest materiał, z jakiego jest ona wykonana, a także to, czym jest wyściełana jej wewnętrzna warstwa. Zbyt sztywna taśma, z której wykonana jest obroża, może obcierać skórę psa i zniechęcić psa do spacerów. Najlepiej jeśli wewnątrz znajduje się miękki filc lub polar, który zapewni odpowiednią wygodę użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.