Rodzaje transporterów dla kotów

Sklepy z asortymentem dla zwierząt oferują nieprzebrane bogactwo modeli danego produktu różniących się między sobą kolorem, wielkością, wyposażeniem. Nie inaczej ma się rzecz w przypadku transporterów dla kotów.

Nie tylko plastik
Wybierając transporter dla kota musimy najpierw zdecydować z jakiego tworzywa będzie on wykonany. Dzielą się one na:

wykonane z plastiku – bardzo wytrzymałe, składają się przeważnie z dwóch części, które łączy się plastikowymi zapięciami. Ten typ ma plastikowe drzwiczki z zamknięciem skonstruowanym w sposób uniemożliwiający kotu otwarcie ich;
wykonane z materiału – miękki i wygodny transporter. Otwierany na zamek błyskawiczny i rzep, część ścianek i dach wykonane są z siatki, zapewniając kotu odpowiedni dostęp powietrza.
Wielkości
Transportery dla kotów wykonane są w różnych rozmiarach, aby zapewnić komfort zarówno kotom przeciętnych rozmiarów, jak i przedstawicielom ras dużych. Niezależnie od wielkości, transportery dostępne są w pełnej gamie kolorystycznej.

Wyposażenie dodatkowe

Kot udający się z nami w długą podróż musi mieć zapewniony dostęp do wody i pożywienia, stąd część modeli wyposażona jest we wbudowane miseczki.

Kupując transporter dla kota warto upewnić się, że wybrany model posiada uchwyty do umocowania go pasami na siedzeniu samochodu.

Podsumowując
Zakup transportera dla kota tylko z pozoru jest skomplikowany. Jeśli tylko dobrze znamy potrzeby nasze i naszego pupila, z pewnością wybierzemy ten idealny.

Zobacz też: najlepsza pomoc drogowa.